Vücut Tipine Uygun Abiye Seçimi

Vücut Tipine Uygun Abiye Seçimi

Çok beğendiğiniz bir abiye elbise, eğer vücut hatlarınıza uygun değilse üzerinizde istediğiniz gibi görünmeyebilir. Bu nedenle abiye seçimi yaparken vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Vücut tipine uygun abiye seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Bu hususlara dikkat ederseniz harika bir abiye elbise seçimi yapabilirsiniz. Genel olarak vücut tipleri dörde ayrılır. Bunlar; kum saati, dikdörtgen, elma ve armut vücut tipleridir. Şimdi birlikte abiye elbise seçiminde nelere dikkat edeceğiz, inceleyelim.

Elma Vücut Tipi Abiye Elbise Seçimi

Büyük göğüsler, düz kalçalar, kalınca bel ve geniş omuzlara sahipseniz vücut tipiniz elmadır. Elma vücut tipi abiye elbise seçimi yaparken ilk olarak bel bölgenizin olduğundan daha ince görünmesini sağlayacak modeller tercih etmeniz doğru olacaktır. Ayrıca derin bacak ya da göğüs dekolteli elbiselerde dikkatleri bel bölgenizden uzak tutabilirsiniz. Bu durumda sizler için kısa abiye elbiseler önerilir. Uzun abiye modellerinde ise derin yırtmaçlı elbise modelleri tercih edebilirsiniz.

Armut Vücut Tipi Abiye Elbise Seçimi

Bu vücut tipinde ise geniş kalçalar ve ince bel göze çarpmaktadır. Bu nedenle armut vücut tipi abiye elbise seçimi yaparken kalçalardan dikkatli uzaklaştıracak modeller tercih edilmelidir. Kalçaları gizlemek için etek kısmı geniş, üst kısmı dar olan elbise modelleri armut vücut tipine göredir. Aynı zamanda görüş dekoltesi ve V yaka da tercih edilebilmektedir. Kalçalarda dikkatli yoğunlaştıracak ince ve dar kumaşlardan uzak durulmalıdır.

Dikdörtgen Vücut Tipi Abiye Elbise Seçimi

Tüm bölgelerin birbirine eşit olduğu, düz ve kıvrımsız bir vücut tipiniz varsa dikdörtgen vücut tipine sahipsiniz. Bu nedenle giydiklerinizde kıvrımlı vücut etkisi yaratmalısınız. Dikdörtgen vücut tipi abiye elbise seçimi ise dikkati omuzlar ve bacaklara çekecek şekilde olmalıdır. Ayrıca sırt dekolteli elbiseler de bu vücut tipi için iyi bir seçim olacaktır.

Kum Saati Vücut Tipi Abiye Elbise Seçimi

Göğüs ve kalça bedeninin hemen hemen eşit olduğu ve bel bölgesinin ince olduğu çekici bir vücut tipidir. Kum saati vücut tipi abiye elbise seçimi genel olarak kolaydır. Her model elbise tercih edilebilir. Ancak bu vücut tipinde en çok balık model elbiseler göze çarpmaktadır. Ayrıca günümüzde moda olan iki parçalı abiyeler de oldukça yakışmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir