Nişanlık Modelleri

Nişanlık Modelleri

En az gelinlik seçimi kadar önemli olan nişanlık modelinizi hem nişanınızın gerçekleşeceği mevsimine hem de nişan yapacağınız mekana göre belirlemeniz gerekir. Bunun yanı sıra vücut tipinizi de göz önünde bulundurmanızda fayda vardır. Ayrıca nişanlığınıza uygun bir saç modeli ve makyaj ile harika görüneceksiniz. Tüm bu detaylara dikkat ettiğiniz taktirde şık bir nişan elbise içinde adeta göz kamaştıracaksınız. Çok sık tercih edilen nişanlık modelleri bu yazımızda sizler için incelendi.

A Kesim Nişanlık Modelleri

Nişanınızı bir balo salonunda yapıyorsanız A kesim nişanlık modelleri tercih edebilirsiniz. Genellikle otellerde ya da büyük balo salonlarında yapılan nişan törenlerinde sıkça tercih edilen A kesim nişanlık modelinde düşük omuz ya da straplez yaka kullanılmaktadır. Saçlar ise nişanlık yakasına uygun bir şekilde sıkı bir topuz yaptırabilirsiniz.

Midi Boy Nişanlık Modelleri

Aile arasında ve ev ortamında bir nişan yapmayı planlıyorsanız midi boy nişanlık modelleri uygun olabilmektedir. Sade olan nişanlığınızı parıltılı takılar ile canlandırabilir ve saçlarınız için ense topuzu kullanabilirsiniz.

Kısa Nişanlık Modelleri

Yalnızca yakın arkadaşlar ve ailenin katıldığı sade bir nişan töreni yapmak istiyorsanız kısa nişanlık modelleri sizin için uygundur. Nişan elbisenizin içinde göz kamaştırmak için parlak kumaşlardan bir elbise ya da taş işlemeli detayları bulunan nişanlık modellerinden birini tercih etmeniz doğru olacaktır. Saçlarınızı kısa nişanlık elbisenizde at kuyruğu yaptırabileceğiniz gibi, açık ve dalgalı bir saç modeli de bu elbise için oldukça idealdir.

Düz Kesim Nişanlık Modelleri

Nişan yapılacak mekan fark edilmeksizin düz kesim nişanlık modelleri sıkça tercih edilmektedir. Uzun, parıltılı ve işlemeli düz kesim bir nişanlık giymek istiyorsanız, nişan mekanınız şık bir restoran olabilir. Eğer sade bir nişan töreni planlıyorsanız mevsime uygun renkleri tercih ederek daha az işlemeli ve sade düz kesim nişan elbiselerini tercih edebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir