Nikah Elbisesi Modelleri

Nikah Elbisesi Modelleri

Nikahta giyeceğiniz elbiseyi henüz seçmediyseniz sizler için bazı önerilerimiz var. İlk olarak nikah elbisenizin hem sade hem şık olmasına dikkat etmelisiniz. Tarzınıza uygun nikah elbisesi modelleri arasında seçim yapabilirsiniz. Genellikle renk olarak beyaz tercih edildiği için zarif nikah elbiseleri göze çarpmaktadır. Birlikte inceleyelim.

Uzun Nikah Elbisesi

Nikah sonrasına yakın arkadaşlarınız ve ailenizle birlikte yemeğe gidecekseniz uzun nikah elbisesi tam size göre. Böylece üstünüzde gelinlik gibi duracak ve sade olması nedeniyle göz kamaştıracaksınız. Tarzınıza uygun uzun nikah elbisesi diktirebileceğiniz gibi aynı zamanda mağazalardan da satın alabilirsiniz. Uzun beyaz nikah elbisesi modeli tercih ettiyseniz saçınızı ensenizde toplatmanız sizi çok zarif gösterecektir.

Kısa Nikah Elbisesi

Püsküllü, dantelli ve tüllü birçok modelini bulabileceğiniz kısa nikah elbisesi sadeliğin yanında aynı zamanda hareketliliği ile göze çarpıyor. Nikah töreninizi yalnızca arkadaşlar arasında gerçekleştirip daha sonra eğlence mekanlarına gidecekseniz kısa nikah elbisesi modelleri arasından bir seçim yapabilirsiniz. Saçlarınızı seçtiğiniz elbisenin yaka şekline göre isterseniz toplayabilir ya da çiçekli bir taç kullanarak açık bırakabilirsiniz. Kısa nikah elbisesi ile sıkça kullanılan bir diğer saç modeli ise örgü saç modelleridir.

Şapkalı Nikah Elbisesi

Nostalji ve vintage tarzını seven gelinler için şapkalı nikah elbisesi modelleri bulunmaktadır. Uzun ya da diz altında biten beyaz nikah elbiselerini şık bir şapka ile tamamlayabilirsiniz. Şapkanızda tül veya dantelden kısacık bir duvak bulunması göze hoş görünecektir. Ayrıca şapkalı nikah elbiselerinde eldiven de kullanabilir ve böylece istediğiniz nostaljik havayı yakalayabilirsiniz. Saçlarınız uzun ise ense topuzu yaptırabilir, küt kesimli saçlarınızı ise açık ve dalgalı şekilde kullanabilirsiniz.

Uzun Kollu Nikah Elbisesi

Nikahınızda uzun kollu nikah elbisesi giyecekseniz elbisenizin hareketli olmasına dikkat etmelisiniz. Zarif bir sırt dekoltesi ya da dantel detaylarıyla elbisenizi canlandırabilirsiniz. Hem şık hem de asil görünüm yakalamak isteyen gelinler tarzlarına uygun kısa ya da uzun modelleri tercih edebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir