Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Kına Gecesi Nasıl Yapılır?

Şimdiye kadar birçok kına gecesine gitmiş olsanız bile yine de kendi kına gecenizi nasıl organize edeceğiniz konusunda kafanız karışabilmektedir. Kına geceleri düzenlemenin tek bir standardı yoktur. Şöyle ki, her yörenin kendine has kına gecesi adetleri bulunduğu için, farklı şekillerde organize edilebilmektedir. Fakat bu yazımızda, kına gecesi nasıl yapılır sorusuna belli başlı kına organizasyonunda olması gerekenleri sizler için toparladık.

Kına Gecesi Organizasyonu

Kına gecesinin olmazsa olmazı tabi ki duygusal bir türkü eşliğinde geline kına yakılmasıdır. Geçmişten günümüze kadar gelmiş en güzel geleneklerimizden biri olan kına gecesi, şimdilerde düğün öncesi telaşı ve stresi azaltmak için farklı mekanlarda ve eğlenceli bir şekilde düzenlenebilmektedir. Kına gecesi organizasyonu için organizasyon firmalarının birbirinden güzel kına tahtları bulunmaktadır. Eğer düğün telaşınız içinde tüm kına malzemelerini seçip almak zor gelirse, organizasyon firmalarından destek alabilirsiniz.

Kına Gecesi Mekanları

Kına gecesi organizasyonlarına özel birçok mekan bulunabilmektedir. Organizasyon firması yerine bu tür mekanlar kına elbisenizden kına tahtına kadar pek çok malzemeyi mekan ile birlikte temin edebilmektedir. Bunun yanı sıra kınaya katılacak konuklarınız için yiyecek içecek ikramı da sunabilmektedirler.  Eğer kalabalık bir kına organize edecekseniz düğün salonlarını tercih edebilirsiniz. Bu tarz kına gecesi mekanları yapacağınız kına gecelerinde kişi başı paket fiyat sunabilmektedir. Böylece kına organizasyonunuzu hem bütçenize uygun hem de daha az zahmetli yapabilirsiniz. Kapalı alanlar yerine açık alanlarda da kına geceleri organize edilebilmektedir. Kır düğünü mekanları ya da havuz başlarını açık alan kına gecesi mekanları olarak tercih edebilirsiniz.

Kına Gecesi Davetiyesi

Genellikle kına gecelerinde çok kalabalık misafir olmamakta, daha çok yakın akrabalar ve arkadaşlar çağırılmaktadır. Ancak kına geceniz kalabalık olacaksa kına gecesi davetiyesi bastırmalısınız. Yöresel işlemelerin bulunduğu ve renkli kına gecesi davetiyeleri günümüzde sıkça tercih edilebilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir