Gelin Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelin Ayakkabısı Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gelinler için ayakkabı seçimi çok önemlidir. Ayakkabının topuk boyundan rahatlığına kadar her detayı düşünmeniz gerekir. Bu nedenle gelin ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gerekenler maddeleri sizler için hazırladık. Öncelikle ayakkabı seçiminizi gelinlik modelinize ve uzunluğuna karar verdikten sonra almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca gelinlik provalarınızda mutlaka ayakkabınızı da yanınıza almayı unutmayın.

Gelin Ayakkabısı Seçimi

Gelin ayakkabısı seçimi yapmadan önce düğününüzün yapılacağı mekanı da belirlemeniz gerekir. mekandaki zemine göre bir ayakkabı seçmeniz düğün süresince yaşanabilecek olası kazaların önüne geçebilmektedir. Düz zemini olan kapalı alanlarda yapacağınız düğünlerde yüksek topuklu ayakkabılar tercih edebilirken; kumsal, kır düğünü gibi mekanlarda düz ya da az topuklu babetler veya sandaletler tercih edebilirsiniz.

Yanınızda yedek bir ayakkabı bulundurmak oldukça önemlidir. Düğün zamanı gelin ve damatlar için yorucudur. Bu nedenle uzun süre ayakta kalmanız gereken durumlarda rahat ayakkabılar giyebilirsiniz. Düğün sonrası after parti yapmayı planlıyorsanız elbisenize uyumlu rahat bir yedek ayakkabı işlerinizi kolaylaştıracaktır.

Gelin ayakkabısı alındıktan sonra evde yürüme denemeleri yapmanız gerekir. Ayakkabıyı satın aldığınız sırada ayağınızı acıtmasa da, içinde bir süre kaldıktan sonra sizi rahatsız edebilir. Bu tür bir durumla karşılaşmamak için ayakkabınızla evin içinde yürüyüş yapın. Eğer ayağınızı rahatsız ederse değiştirmelisiniz. Aynı zamanda ayakkabıya alışmak için de evde yürüyüş gereklidir.

Gelin Ayakkabısı Topuk Boyu

Düğün süresince kullanacağınız ayakkabılar hem ayağınızı acıtmamalı hem de yürümenizde bir bozukluğa neden olmamalıdır. Bütün bir akşam gözler sizin üzerinizde olacağından içinde rahat etmediğiniz ayakkabılarla yürümeniz zordur. Bu nedenle gelin ayakkabısı topuk boyu konusunda dikkat etmeniz gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Eğer boyunuzun uzun görünmesi için yüksek topuklu ayakkabı giyecekseniz platform topuk tercih etmelisiniz. Dolgu topuk ayakkabılar da rahat yürümenizi sağlayabilmektedir. Eğer boyunuzun uzun görünmesi konusunda ısrarcı değilseniz, alçak topuklu çok şık gelin ayakkabısı modelleri bulunmaktadır. Vintage tarzı nostaljik ve şık kısa topuklu gelin ayakkabıları günümüzde tekrar moda olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir