Düğün Menüsü Nasıl Olmalıdır?

Düğün Menüsü Nasıl Olmalıdır?

Yemekli bir düğün organize ediyorsanız menünüzü de titizlikle seçmeniz gerekir. Kimi düğün mekanı yeme içme hizmetini kendi sunabildiği gibi, bazıları ise yalnızca yemek servisi verememektedir. Bu nedenle catering hizmeti almanız gerekir. Ayrıca mekanın sunduğu menüyü tercih etmek istemezseniz de bir catering firması ile anlaşabilirsiniz. Peki düğün menüsü nasıl olmalıdır ve menüyü neye göre seçmelisiniz?

Düğün Menüsü Çeşitleri

Henüz düğün menüsü konusunda bir seçim yapmadıysanız farklı düğün menüsü çeşitleri bulunmaktadır. Düşük bütçeli bir menü için kokteyl menü tercih edebilirsiniz. Kokteyl menüde içecek, atıştırmalık, cips ve çerez gibi yiyecekler bulunmaktadır. Nikah organizasyonları için de tercih edilen bir menüdür. Eğer kalabalık bir düğün organize ediyorsanız açık büfe menü tercih edebilirsiniz. Hem yemeklerin servisinde gecikmelerin önüne geçersiniz, hem de konukların istedikleri yemeği almalarını sağlayabilirsiniz. Ana yemek, tatlı ve içecekler birden fazla çeşit içereceğinden bu menüyü seçmeniz durumunda bütçenizi buna göre ayarlamanız gerekmektedir. Düğün menüsü çeşitleri içerisinde en çok tercih edilen yemekli menü çeşididir. Düğün mekanı ya da catering firması ile görüşüp menüye karar verebilirsiniz. Misafirlerinize ordövr tabağı, ara sıcak, ana yemek ve tatlı ikram edilir. İçecek konusunda da alkollü ya da alkolsüz seçenekleri bulunmaktadır. Yemekli düğün menüsü için bütçenize uygun kişi başı fiyat alabilmeniz mümkündür.

Düğün Menüsü Seçimi

Düğün menüsü seçimi yaparken düğün mekanı ve mevsim şartlarını göz önünde bulundurmalısınız. Yaz aylarında yaptığınız bir düğünde hafif yiyeceklerden ve serin içeceklerden oluşan bir menü seçmeniz yerinde olacaktır. Soğuk mezeler ve ızgara etler yazın yapılan düğünlerde tercih edilmektedir. Kış aylarında düğün yapıyorsanız, menüye sıcak bir çorba ile başlayabilirsiniz. Kızarmış ekmekler, sıcak bir ana yemek ve nefis bir tatlı misafirlerinizi memnun edecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir