Düğün Davetiyesi Önerileri

Düğün Davetiyesi Önerileri

Düğün davetiyenizi seçmeden bu yazımızı okumanızı tavsiye ediyoruz. Düğün davetiyesi düğününüzün ilk yansımasını konuklarınıza gösteren bir ayna görevindedir. Bu nedenle oldukça önemlidir. Düğün temanızı ya da kişiliğinizi yansıtan izler taşıyan bir davetiye seçmeniz gerekir. Böylece düğününüzde tüm ayrıntılarıyla uyumu yakalamış olursunuz. Düğün davetiyesi önerileri arasından tarzınıza uygun şekilde seçim yapacağınızı umuyoruz.

Düğün Davetiyesi Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Davetiyenizi seçerken birtakım hususları göz önünde bulundurursanız işiniz kolaylaşacaktır. Davetli sayısının biraz üstünde davetiye bastırmanızda fayda vardır. Hem baskı hatalarından kaynaklı, hem de davetlilerin sayısında daha sonra değişiklik olması riskine karşı baştan önlem almış olursunuz.  Davetiyenizi en az bir ay öncesinden bastırılmış şeklinde hazır olmasına dikkat edin. Davetiye seçimi yaparken yazıların kolay okunabilmesi önemlidir. Ayrıca tarzınıza uygun bir davetiye seçimi ise en önemli kriterdir. Düğün temanıza uygun düğün davetiyesi seçimi nasıl olmalıdır? Birkaç örnek verelim.

 

Vintage Davetiye

Vintage davetiye modelleri eskitilmiş kağıtlardan yapılmış, dantelle ya da mühürle süslenmiş modellerdir. Eğer düğünüzü tarihi bir mekanda ya da gösterişli bir salonda yapıyorsanız vintage davetiye modelleri sizler için idealdir.

Rustik Temalı Davetiye

Saman kağıtlı ya da hasır ip kullanılarak hazırlanmış rustik temalı davetiye günümüzün sıkça tercih edilen davetiye modelleri arasında yer almaktadır. Bohem düğün temasına uygun davetiyeler arasından hem tarzınıza hem de düğün mekanınızda kullanılan aksesuarlara uyumlu bir model seçmeniz mümkündür. Açık ya da kapalı mekan düğünlerde masalarda ahşap ya da kütük objeler kullandıysanız bu tarz davetiyeler tam size göredir.

Deniz Temalı Davetiye

Deniz kenarında bir mekanda düğün yapıyorsanız, deniz temalı davetiye modelleri sizler için uygundur. Ayrıca çok farklı alternatifi olması nedeniyle, seçim yapmakta zorlanabilirsiniz. Deniz kabuğu, deniz yıldızı, kumsal desenleri, yelkenli gibi modelleri olan her biri birbirinden güzel deniz temalı davetiye modelleri bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir